Страхотна Елвира Краснобаева взе сребро в многобоя на Световната купа в Баку

20 април 2024, 19:28 часа • 4404 прочитания

Елвира Краснобаева спечели сребърен медал в многобоя по време на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в столицата на Азербайджан - Баку. Българката изигра страхотно съчетания на бухалки и лента, но не успя да стигне до златото, което отиде при представителката на Германия Дария Вартоломеев.

Краснобаева се представи отлично на бухалки и лента

Днес се изиграха съчетанията с бухалки и лента, с които завърши надпреварата в индивидуалния многобой на Световната купа. Краснобаева взе 34.850 на първия уред и 30.350 на втория и събра общо 134.950, което ѝ отреди второто място. Победителката Дария Вартоломеев събра 138.150. На трета позиция е София Рафаели от Италия със 130.700.

Сребърен медал за Елвира Краснобаева в многобоя на Световната купа в Баку! Десета позиция за Ева Брезалиева! 🥈🇧🇬 Със...

Posted by Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница on Saturday, April 20, 2024

Ева Брезалиева се нареди десета

Другата българска участничка във финалите на индивидуалния многобой – Ева Брезалиева, не успя да се представи на познатото си високо ниво и завърши надпреварата на десето място в подреждането. Тя събра 27.100 на бухали и 31.350 на лента, като по този начин общият ѝ актив стана 125.200.

ОЩЕ: Най-сложното съчетание, получило най-висока оценка е на българка. Вижте го! (ВИДЕО)