Шапки долу: 28 златни отличия за България от Световната купа по кикбокс

19 юни 2023, 12:10 часа • 5858 прочитания

България се представи изключително достойно на Световната купа по кикбокс в Будапеща. Състезателите ни завършиха участието си в надпреварата с актив от невероятните 28 златни, 27 сребърни и 33 бронзови отличия. Така отборът зае четвърто място в комплексното класиране сред конкуренцията на над 2000 представители от 43 държави.

Първи станаха домакините от Унгария, а призовата тройка допълниха съставите на Украйна и Великобритания. В направлението на ринг страната ни излъчи цели девет шампиони. Националният ни състезател Мариян Петков направи смайващ дебют и грабна титлата при мъжете в категория до 86 кг. стил Лоу кик. 18-годишният българин постигна прекрасния успех след безапелационни победи над своите противници.

ОЩЕ: Тотална доминация на България на Балканското първенство по ММА

При девойки старша възраст също на ринг Алисия Сусанина е носител на Световната купа в стил Лоу кик, категория до 60кг! В направление татами пък представителите ни заеха първо място в отборната надпревара при девойки старша- възраст. Тимът бе в състав Христина Андонова, Симона Тетевенска и Анелия Тодорова.

В Унгария участваха 113 български състезатели в 199 теглови категории, във всички стилове. Световната купа бе последна проверка за националите ни по кикбокс преди Европейското първенство за кадети през месец август в Истанбул и Световното за мъже и жени през месец ноември в Албуфейра, Португалия.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате