Прекрасно! Още два медала за България от Европейското по лека атлетика до 20 години

10 август 2023, 21:54 часа • 2472 прочитания

Страхотно постижение записаха родните състезатели на Европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Йерусалим! България спечели два медала в дисциплината троен скок. Божидар Саръбоюков завърши със сребърно отличие, докато Лъчезар Вълчев завоюва бронз.

Най-добрият опит на Саръбоюков беше 16.19 метра, докато шампионът на Стария континент на троен скок за юноши до 18 години Вълчев се окичи с бронзов медал след 16.02 метра. Това са нови лични рекорди за младите ни надежди. Титлата в тройния скок беше спечелена от Виктор Морозов. Естонецът грабна златото с резултат от 16.45 метра.

Страната ни завърши с общо четири отличия на Европейското до 20 години. Божидар Саръбоюков заслужи сребро и в скока на дължина. Талантът от Харманли подобри националния рекорд в тази възрастова група от 8.14 метра на Петър Дачев от 30 юли 1998 година и личното си постижение с 25 сантиметра. Пламена Миткова също е на втора позиция в дисциплината дълъг скок (подробности четете в линка).