Прекрасно! България има световен шампион по самбо! (ВИДЕО)

12 ноември 2023, 22:59 часа • 14235 прочитания

Прекрасни новини долетяха за българския спорт от Армения! На Световното първенство по самбо в Ереван Иван Хърков завоюва златния медал в категория до 79 килограма. Това е първа титла за страната ни в този спорт след триумфа на Мария Оряшкова преди три години.

Безапелационен Иван Хърков във финала

Хърков спечели всичките си пет срещи в турнира, а на финала победи състезателя на домакините Борис Шатверян с категоричното 5:0 точки. Така България приключи шампионата на планетата с общо три отличия, които ѝ отреждат осмото място в генералното класиране.

ОЩЕ: Ивет Горанова: Имам проблеми с мотивацията след изваждането на каратето от олимпийските игри

Останалите медали на България

В бойното самбо над 98 кг нашият представител Делян Алишахи се нареди трети. Първото място бе за Михаил Кашурников (Русия), който се състезава с неутрален статут. Ден по-рано Анна-Мария Манушева грабна бронза при жените до 65 кг. Националката записа три победи и едно поражение от Даниела Ждан от Украйна, която след това взе златото.