Нов финал за България, придружен от национален рекорд, на Европейското в малък басейн

09 декември 2023, 23:00 часа • 3617 прочитания

Страхотни спортни новини долетяха от Отопени, Румъния, където се провежда Европейското първенство по плуване в малък басейн. Диана Петкова влезе за втори път във финал и направи поредна поправка на национален рекорд на 50 метра бруст.

Диана Петкова подобри собствения си национален рекорд

23-годишната българка се класира сред най-добрите осем с 30.04 секунди, с което подобри с 40 стотни собствения национален рекорд от сутрешните серии 30.44 секунди. Петкова имаше сили да слезе под 30 секунди, но последното пипане й дойде малко дълго.

ОЩЕ: 18-годишният Петър Мицин завърши осми в Европа на 200 метра бътерфлай

Дните до Париж

В първия си финал българката остана шеста

Нашата състезателка вече плува финал в Отопени, като завърши шеста на 100 метра съчетано. Най-бърза в полуфиналните серии на 50 метра бруст бе италианката Бенедета Пилато, която постави нов рекорд на шампионатите с 28.98 секунди.

Калоян Левтеров не се класира за финал

Калоян Левтеров не успя да намери място сред финалистите на 200 метра гръб при мъжете. Във втория полуфинал той завърши на седмото място с време 1:54.34 минути и остана на 13-а позиция в общото класиране.

ПРЕДИ ВРЕМЕ: Страхотно постижение: Петър Мицин е първият българин слязъл под 15 минути на 1500 метра св. стил

Спортните рубрики на Спортни новини - Actualno.com вече са онлайн!🤩 ✍️Всяка седмица Ви очакват коментари, анализи,...

Публикувахте от Спортни новини - Actualno.com в Понеделник, 27 ноември 2023 г.