Наша гимнастичка счупи бедрена кост на Европейското в София

16 май 2014, 11:05 часа • 12501 прочитания

Гимнастичката Валентина Рашкова получи тежка травма по време на Европейското първенство по спортна гимнастика в зала "Арена Армеец". На прескок състезателката счупи бедрена кост на левия крак. Веднага е откарана в "Пирогов" където й е направена операцията. Н крака й са поставени пирони, които са сържат натрошената кост. Възстанонвяването на Валентина ще продължи около 6 месеца, казаха медици.

България остана на последното 12-о място в отборното класиране при жените.Нашите гимнастички бяха в първия поток от квалификациите. Ралица Милева, Албена Златкова, Моника Романова и Валентина Рашкова започнаха със съчетанията си на греда, продължиха на земя, но на третия уред - прескок Валентина счупи краса си. При приземяването на прескока. Инцидентът срина психически и останалите от отбора. Класирането на България няма да позволи взимането на квота за европейските олимпийски игри през 2015 г. в Баку. Великобритания спечели квалификациите в отборната надпревара.