Милица Мирчева остана далеч от националния си рекорд на полумаратона в Рим

09 юни 2024, 13:23 часа • 851 прочитания

Милица Мирчева се класира 59-та в състезанието на полумаратон на Европейското по лека атлетика в Рим. Българката финишира дистанцията от 21,1 километра за 1:16.30 часа. Така остана на близо 5 минути от националния си рекорд от 2019 година във Валенсия от 1:11.14.

Милица Мирчева завърши 59-та на полумаратона в Рим

Шампионка стана представителката на Норвегия Каролине Беркели Грьовдал с нов рекорд на шампионатите от 1:08.09. Втората позиция зае румънката Джоан Челимо Мели с 1:08.55, а третото място бе спечелено от Кали Хаугер-Такъри, Великобритания с 1:08.58.

Милица Мирчева

В битката при мъжете домакините от Италия грабнаха златото и среброто. Йеманеберхан Крипа спечели първото място с рекорд на първенствата от 1:01.03. Зад него финишира сънародникът му Пиетро Рива с 1:01.04. Третото място си заслужи германецът Амантал Петрос с 1:01.07.

ОЩЕ: Лъчезар Вълчев и Димитър Ташев приключиха участието си на Европейското по лека атлетика