Лъчезар Вълчев и Димитър Ташев приключиха участието си на Европейското по лека атлетика

09 юни 2024, 12:50 часа • 940 прочитания

Лъчезар Вълчев и Димитър Ташев завършиха участието си на Европейското първенство по лека атлетика в Рим. Двамата българи стартираха в квалификациите на троен скок. Нормативът за класиране на финал бе 16.65, но не успяха да го покрият.

Димитър Ташев и Лъчезар Вълчев с участие на Европейското в Рим

Най-младият българин в Рим Лъчезар Вълчев, който бе поставен в група А, записа 15.96 метра в първия си опит. Той изпусна втория си скок и се приземи на 14.10. Във финалния си опит Лъчезар постигна 15.79. Така 19-годишният ни атлет завърши на 21-ва позиция в класирането.

Лъчезар Вълчев

На дебютното си участие при мъжете Димитър Ташев не успя да запише редовен опит. Той направи три добри скока, но за съжаление и трите завършиха с фаул.

Испанецът Джордан Алехандро Диас Фортун спечели квалификацията с опит от 17.52 метра, а португалецът Педро Пичардо оглави група B със скок от 17.48, на 17 сантиметра от дъската. Финалът на троен скок при мъжете ще се проведе във вторник на 11 юни от 21:55 часа българско време.