Краси Анев спечели злато на Европейското първенство по биатлон

20 февруари 2019, 18:10 часа • 6156 прочитания

Страхотен успех за българския биатлон - Красимир Анев завоюва първото място в индивидуалната дисциплина на 20 км на Европейското първенство в Беларус.

Българинът допусна само една грешка в стрелбата и финишира за 53:18.

На второ място се нареди спряганият за фаворит норвежец Тарей Бьо, а на трето бе неговият сънародник Ендре Стрьомсхейм.

Краси Анев има няколко сребърни и бронзови медала от европейски шампионати, но това е първото му златно отличие.

Още трима българи взеха участие в класическата дисциплина. Владимир Илиев финишира на 23-о място с шест грешки на рубежа, а Антон Синапов остана 51-ви със същия брой наказателни минути. Димитър Герджиков допусна общо седем грешки при първите си две посещения на стрелбището и не завърши състезанието.

Европейското първенство е важно за българския отбор по биатлон, тъй като от резултатите там зависи част от финансирането.