Хавиер Ибанес донесе второ злато за България от Европейските игри в Краков

02 юли 2023, 15:53 часа • 2809 прочитания

Състезаващият се за България кубински боксьор Хавиер Ибанес донесе второ злато за страната ни от Европейските игри в Краков. Това стана факт, след като той победи испанеца Хосе Килес Бротонс в категория до 57 килограма с единодушните 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 30:27 и 29:28) съдийски гласа.

Ибанес взе квота за Париж

Кубинският боксьор е бивш олимпийски шампион за младежи, но това бе първият му златен медал, откакто защитава цветовете на България. По този начин той се присъедини към Станимира Петрова, която онзи ден триумфира в категория до 54 килограма при дамите. Родната състезателка също така грабна квота за Олимпийските игри в Париж.

Отличен финал за България на Европейските игри Хавиер Ибаниес подсигури перфектния завършек за българския бокс на...

Posted by Българска Федерация по Бокс on Sunday, July 2, 2023

Медалите на България

Ибанес също спечели квота за Игрите след златния си медал в Краков. Освен титлите на кубинеца и Петрова, България се поздрави с още два медала. При дамите Светлана Каменова взе сребро в категория до 57 килограма, докато при мъжете Йордан Морехон спечели бронза при най-тежките в категория до 92 кг.