Блестяща Калояна Налбантова носи нов медал за България от турнир в Нант

17 юни 2023, 20:02 часа • 4864 прочитания

Младата ни надежда в бадминтона Калояна Налбантова доказа, че се намира в превъзходна форма. 17-годишната състезателка завоюва бронз на единично жени на международен турнир във френския град Нант с награден фонд 15 хиляди долара. За българката това е второ поредно отличие след медала от Грац (Австрия) в края на месец май.

Тя стартира от квалификациите и записа пет поредни успеха. В спор за място на финала оказа невероятна съпротива, но загуби от осмата поставена Команг Аю Кахя Деви (Индонезия) с 18:21, 21:16, 21:18 за 57 минути. Налбантова дори взе първата част. В следващите две обаче беше догонваща в резултата и нямаше сили за повече.

В НАЧАЛОТО НА МЕСЕЦ ЮНИ: Страхотно! Два медала за България от турнири по бадминтон

Преди това на полуфиналите тя отново имаше тежък двубой. Представителката ни направи обрат и победи преминалата също през пресявките Вей Сюй (Франция) с 13:21, 21:15, 21:16 за близо час игра. Двете състезателки си размениха по един гейм, а в решителния трети при 9:10 Налбантова направи серия от 8 безответни точки за 17:10 и без проблеми затвори мача.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате