Ансамбълът на България триумфира със златото на 5 обръча

16 септември 2018, 16:02 часа • 3202 прочитания

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели по безапелационен начин състезанието на 5 обръча на течащото в момента в София Световно първенство по художествена гимнастика. Ансамбълът в състав Лаура Траатс, Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова се пребориха за страхотната оценка от 23.300 със невероятно съчетание, с голяма трудност.

Българките изиграха съчетанието си с минимални грешки и успяха да спечелят по-висока оценка от ансамбъла на Япония, който също се представи силно. На трето място остана Италия.

Италианките и рускините, които бяха сред фаворитите, допуснаха твърде много грешки в съчетанието си и това коства място на почетната стълбичка на последните.

Българският ансамбъл излезе с втори стартов номер и изигра прекрасно съчетание. За това помогна и публиката, която им позволи да останат съсредоточени, а едва след края на представянето им си позволи да им покаже огромната си подкрепа и любов.