Реформаторският блок е за това 43-то Народно събрание да излъчи силно реформаторско правителство (не на малцинството), което да се занимава с промените в правосъдието, администрацията и тн, както и да се разследва проектът "Южен поток" и случаят КТБ. Това заяви лидерът на ДСБ и едно от лицата на дясното обединение Радан Кънев в ефира на bTV.
Темата Бойко Борисов не седи на масата, добави Кънев. В тзи връзка той попита дали лидерът на ГЕРБ може да бъде гарнат за необходимите реформи. За момента персоналната тема е много далеч (Кънев визира това кой ще оглави правителството - бел.ред.). Преди това било по-важно с какво ще се занимава следващият кабинет.
В момента лидерът на ДСБ не виждал нито един депутат от Реформаторския блок, който да подкрепя Борисов за премиер. Това е така, тъй като всички стоели зад предизборната програма на коалицията.
На аргумента, че ЕНП поискали Реформаторите да подкрепят лидера на ГЕРБ, Радан Кънев отговори, че ЕНП са призовали България да гласува и мнозинство на ГЕРБ, но това не се случило. Те имат много по-малко депутати от мнозинството, защото българите знаят какво им беше дереджето при тяхното управление, заяви водачът на ДСБ.
По въпроса за целостта на дясното обединение, Кънев коментира, че тя е извън съмнение. Той все пак призна, че между отделните партии има видими различия, които обаче не се замитат под килима (за различия призна и друго от лицата на Блока - Корман Исмаилов). Те, според лидера на ДСБ, избили в една посока, на която не й е времето сега - а именно дали Борисов ще е отново премиер. В крайна сметка обаче проблем нямало, тъй като общите теми са много повече.
Във връзка с различията беше обяснено, че те се дължат на изказванията на неопитни хора, които скоро не са опитвали власт. На въпрос кого визира, Кънев с усмивка отговори себе си. Той обаче критикува лидера на СДС Божидар Лукарски за думите му в изборната нощ и добави, че очаква той да излезе от ситуацията.
Моето място е в парламента, за да бъда гарант за необходимите реформи, коментира още лидерът на ДСБ. Той беше категоричен, че не се вижда в изпълнителната власт.