Кольо Парамов е роден на 2 август 1954 г. в село Змейово. Завършил е Икономическа география и Философия в СУ "Климент Охридски" и Международни икономически отношения в УНСС.
Бил е кмет на Промишлено селище "Ерма река"; зам.-директор на "Горубсо" - Златоград; главен ревизор на БНБ; депутат от БСП в 36-то НС; съветник на премиера Бойко Борисов. В момента Парамов работи като финансов консултант.
Непосредствено след края на изборния ден разговаряме с бившия депутат:
Господин Парамов, краткия Ви коментар за изборите?
Налице е ситуация на непредсказуемостта и ниското доверие на избирателя.
Бедният българин е обиден от общата нагласа на политиците да се отнасят към него с презрение и противоречиви чувства. Бедният българин осъзнава все повече мястото и ролята си в този преход. Бедният българин не можа да възприеме мащаба на забогатяването на олигарсите, подтиквани, лансирани и титуловани от политиците и затова наказа абсолютно всички.
Първо малкото на брой избиратели, които участват и второ - достатъчно голямото разпиляване сочи, че не можем да говорим за съставяне на стабилно политическо правителство.
Кои са големите печеливши и кои големите губещи?
Големите загубили в този вот са отново българите, които по един или друг начин ще трябва вече да допроумеят, че техните политици във възловия си план трябва да вземат фундаментални решения, за да запазят поне необходимата финансова стабилност. В противен случай несъставянето на стабилно правителство води една първична и впоследствие вторична блокажност или по-скоро тотална блокираност. Която ще доведе до една много сложна дилема – по какъв начин, с какви средства, с кои средства държвата да излезе от това състояние, в което е попаднала в момента.
Чуха се и коментари, че ако до февруари няма правителство, съществува опасност държавата да фалира. Доколко споделяте подобно мнение?
Ситуацията е точно такава. Не знам дали си спомняте, че аз преди един месец прогнозирах това в детайли и твърдя с абсолютна сигурност, че тези 4,5 млрд. лв., които са предвидени за поправка на бюджета плюс допълнителни 2 млрд. лв., които ще бъдат необходими за КТБ, всъщност са възловите решения за старта на финансовата стабилизация.
Доколко случая КТБ и трагедията в Горни Лом доведоха до този резултат?
Аферата КТБ доведе до този резултат и несъсмнено тя има мноого голям принос с отрицателен знак, за да стане всичко това.
Аферата КТБ доколко може да наруши или осигури стабилността на следващото правителство?
Тя е възлова за старта на правителството.