"Много хора се питат, защо сме имали ваксини, а не лекарство срещу Ковид 19.
За да има лекарство трябва да се изучи цялата биохимия и физиология на вируса в живия организъм. В нея да се намери "слабо място", което да позволи лекарството да се намеси и да спре репликацията (размножаването) на вирусното РНК или на белтъка му. Понеже тези процеси ги има и в човешкия организъм лекарството не трябва да се намесва и в тях, за да не навреди на човека.
Лекарството и да се приема, когато вирусът е размножен и вече е постигнал щетите си, няма да намали смъртността", пише във Фейсбук Стоян Монев, български лекар, който живее и работи в Германия.
"Което и да е лекарство се отделя чрез черния дроб или бъбреците, т.е. въпреки че са увредени ги натоварва значително.
Тези процеси наистина отнемат много години.
При ваксината просто се идентифицира РНК за шиповия протеин на повърхността му и за два дни то се размножава - ваксината е готова. Процесът е несравнимо по-лесен и по-кратък. Затова е по-лесно да се направи ваксина.
Каквито и лекарства да има след време, те ще имат десетки пъти повече и по-тежки и по-чести странични действия от ваксините, ще трябва да се прилагат много рано, още при първи симптоми и ще имат само част от действието на коя да е ваксина.
Лудост е човек да не направи нужното, за да не се разболее и да търси после лекарство, струващо 35 пъти повече от ваксината."