Традиционно на 28-и март гасим осветлението за един час, от 20.30 до 21.30 часа, в рамките на кампанията "Часът на земята".
Осветлението на редица емблематични сгради у нас и по света ще притъмнее в знак на съпричасност към опазването на околната среда.
В България акцентът тази година е опазването на реките, предаде БНР.
В момента съществуват около 200 малки ВЕЦ и още 300 централи имат разрешение за водовземане и са на различен етап от реализацията си. Дори само половината да бъдат изградени, това би оказало сериозен ефект върху реките.
Георги Стефанов от WWF – България коментира, че организацията е събрала над 10 000 подписа за опазването на реките.
Ще бъде представен и филм, който показва добри практики от САЩ за справяне с проблема. Той сподели и очакванията си от "Часът на земята".
"Преди всичко се надяваме да се промени отношението на хората към темата за изменението на климата. Силно се надяваме, че тези хора, които милеят за опазването на българската природа, ще бъдат още по-фокусирани, ще се запознаят още повече в детайли с нашата кампания за опазване на реките, ще подпишат подписката също така и по-детайлно на нашия сайт ще могат да се запознаят с всичките основни шест теми, по които работим в тази кампания, където биоразнообразието, разбира се и наводненията, както и малките водно-електрически централи са съществена част от предложенията за решение, които ние сме отправили и работим активно те да се случат", заяви той.