Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Само 1 лъжичка от това и краставиците няма да имат прибиране

10 юли 2024, 18:23 часа

Вероятно всеки градинар се е сблъсквал с такъв проблем като безплодни цветове на краставиците. В случая има едно евтино лекарство, което ще помогне за решаването на този проблем. Благодарение на тази съставка ще се радвате на изобилие от сочни и хрупкави градински краставици.

Тор за богата реколта от краставици

Можете да увеличите броя на женските цветoве на краставиците чрез пръскане с разтвор на борна киселина. Една чаена лъжичка от съставката е достатъчна за 10 литра вода. Препоръчително е първо да разтворите съставката във вряща вода - борната киселина не се разтваря добре в студена вода.

Хапчето, с което реколтата на краставиците ще е по-богата от всякога

Можете да поливате краставиците в корена, но пръскането ще работи по-бързо. Можете също така да подхраните краставиците с калиеви торове (20 грама на 10 литра вода) след началото на цъфтежа.

Грижа за краставиците

Когато се грижите за краставици на открито, трябва да обърнете внимание на много фактори. На първо място, изберете правилното място за засаждане на вашата зеленчукова култура. За подходяща се счита зона, защитена от силни пориви на вятъра, но с открит достъп до слънчева светлина. Не забравяйте, че не можете да засадите домати и картофи до растението.

Подхранването на растението се счита за важен фактор за добър растеж. Не пренебрегвайте процеса на мулчиране на почвата с хумус, това значително ще ускори процеса на растеж на културата. По време на цъфтежа наторете почвата под краставиците с азотни вещества (селитра или урея). В средата на лятото, по време на активното узряване на плодовете, добавете някои вещества, съдържащи калий.

Не пренебрегвайте необходимостта от често поливане на почвата под краставици. Предпочитаната стойност на почвената влага за висококачествена грижа за краставиците е 75-85%. В противен случай листата на зеленчуковата култура ще изсъхнат, а растежът и насищането на плодовете ще се забавят значително. Плодовете на растението ще бъдат горчиви.

 За напояване използвайте топла вода, за предпочитане предварително утаена. Използването на студена вода провокира развитието на заболявания като брашнеста мана или кореново гниене. По време на вегетационния период плевете и разрохкайте почвата. Въпреки това, подходете внимателно към процеса, за да не навредите на кореновата система.

Напръскайте краставиците с това и ще забравите за маната

 

 

Таня Станоева
Таня Станоева Отговорен редактор
Новините днес