Содата за хляб е прост и в същевременно изключително ефективен продукт, който може да е необходим не само в апартамента, но и в градината.
Има много възможности за използване на натриев бикарбонат в крайградския район.
Известно е, че продуктът е способен да подпомогне борбата с болестите по растенията и различни вредители. Содата успешно би могла да се ползва като тор и за много други цели.
Експерти споделят кои са методите за използване на натриев бикарбонат, на които опитния градинар трябва да обърне внимание.
5 бюджетни решения за красива и уютна градина
Борбата с болестите
С помощта на содата можете да приготвите отлично средство за борба с брашнестата мана. За да направите това, сложете 4 супени лъжици натриев бикарбонат и около 50 грама сапун в кофа, почти напълно пълна с вода.
Резултатът е течност, която трябва да се излее в спрей бутилка. Периодичното пръскане на растенията с приготвен разтвор значително ще намали риска от опасно гъбично заболяване.
Борба с вредителите
Натриевият бикарбонат е идеален за борба с гъсениците. Достатъчно е само да смесите сода с брашно.
Ще получите смес, на която вредителят вероятно ще обърне внимание. Въпреки това такъв „деликатес“ в крайна сметка ще унищожи съществата, опасни за зелето.
Задължително направете това с почвата след като махнете растенията в градината
Контрол на плевелите
Содата също демонстрира ефективност в борбата с излишните растения. На първо място - с тревата, която расте между тротоарните плочи.
Необходимо е тези кълнове да се поливат с течност, която е обикновена вода с голямо количество хлебна сода в нея.
Тор
Насипната сода може да помогне за подобряване на качеството на реколтата от някои култури. На първо място, домати.
Ако намажете доматените храсти с капки разтвор на сода, тогава получените плодове ще се окажат по-вкусни.
7 двойки растения, които не могат да бъдат засадени в една градина
Промяна в киселинността на почвата
Благодарение на содата можете бързо да разберете киселинността на почвата. Ако се появи съскане, когато земята се смеси с натриев бикарбонат, тогава почвата е кисела.
Киселинността може да се намали чрез добавяне на натриев бикарбонат. Но в този случай трябва да действате много внимателно.