Защитник спаси неубедителна Барселона срещу Реал Сосиедад (ВИДЕО)

05 ноември 2023, 00:01 часа • 2748 прочитания

Барселона открадна победата от Реал Сосиедад в интригуващ сблъсък от 12-ия кръг на Ла Лига. Каталунците постигнаха ценен успех с минималното 1:0 като гост. Единственото попадение в срещата реализира уругвайският централен защитник Роналд Араухо в третата минута от добавеното време.

Ключов принос за завоюваните три точки има стражът Марк-Андре тер Стеген, който блесна с няколко намеси. Така "лос кулес" заема третото място във временното класиране с 27 пункта - 2 пред Атлетико Мадрид, който обаче е с мач по-малко. Сосиедад пък остава на шеста позиция с 19 точки.

МИНАЛИЯТ КРЪГ: Мечтан дебют в Ел Класико! Белингам обърна Барса и изстреля Реал на върха (ВИДЕО)

Барселона Роналд Араухо

Вездесъщ Тер Стеген

Домакините стартираха много силно двубоя. В първия четвърт час единственото вездесъщият Тер Стеген съхрани нулевото реми. Вратарят изби шут на Андер Беренечеа, а по-късно не позволи на Айхен Муньос да го преодолее. Такефуса Кубо също бе разочарован от германския страж. В 33-тата минута Жул Кунде се намеси в решителен момент. Възпитаниците на Шави отправиха само един точен удар за първата част.

Роналд Араухо - герой за Барселона

След почивката каталунците опитаха да отговорят. Те увеличаха натиска си едва към края. Гави излезе очи в очи с Алекс Ремиро, но не съумя да отбележи. В добавеното време на срещата Гюндоган намери Араухо, който с глава вкара за 1:0. Първоначално бе отсъдена засада. ВАР обаче призна гола и футболистите на Барселона избухнаха.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: Атлетико прекъсна впечатляваща серия и изтърва златен шанс да се изкачи на върха (ВИДЕО)