ВАР и късен гол повалиха Ювентус в дербито с Наполи (ВИДЕО)

23 април 2023, 23:45 часа • 1810 прочитания

Лидерът в Серия А Наполи успя да победи Ювентус с минималното 0:1 като гост в дербито от 31-ия кръг на италианското първенство. Неаполитанци стигнаха до победата в Торино след късен гол на "златната" резерва Джакомо Распадори, който вкара в 93-ата минута.

В продължение на 90 минути двата тима така и не успяха да се пробият, като изглеждаше, че ще си поделят точките. В 83-ата минута обаче Анхел ди Мария завърши бърза контраатака на Ювентус, давайки аванс на "бианкорените". Голът обаче бе отменен от ВАР заради засада.

Отмененият гол сякаш даде импулс в играта на Наполи, който успя да стигне до победата с гол в продължението. Распадори успя да вкара само седем минути след появата си на терена, за да донесе трите точки на тима от Неапол.

В класирането Наполи е лидер със 78 точки - със 17 пред втория Лацио. Ювентус остава на трета позиция с 59 точки. По-рано през деня пък Милан стигна до важна победа след два гола на Рафаел Леао (ВИДЕО).