В голово шоу: Байерн Мюнхен прегази Аугсбург, Лайпциг гледа уверено към топ 3 (ВИДЕО)

11 март 2023, 18:36 часа • 1112 прочитания

Байерн Мюнхен размаза Аугсбург в двубой от 24-тия кръг от Бундеслигата. Баварците победиха с 5:3 своя съперник на "Алианц Арена". За гостите точни бяха Мергим Бериша на два пъти (2', 60') и Кардона, а Кансело, Павар (19', 35'), Лерой Сане и Алфонсо Дейвис отбелязаха за селекцията на Нагелсман.

Аугсбург откри резултата още във втората минута с гол на Бериша, който само разяри немския шампион. Байерн тотално доминираше в последвалите минути. Кансело възстанови равенството, Павар се разписа на два пъти, а Сане добави един гол до почивката. Интересното е, че всяко попадение бе дело на флангови футболист.

ОЩЕ: Вратарят на Байерн обеща камион, пълен с шоколади на свой "спасител" (ВИДЕО)

През второто полувреме Садио Мане пропусна на няколко пъти, а Бериша реализира пак от дузпа, отсъдена за нарушение на Де Лихт срещу Арне Майер. Дейвис вкара в 74-тата минута. В добавеното време Кардона оформи крайното 5:3.

Лайпциг постигна класическа победа, Айнтрахт и Херта с хиксове

Лайпциг постигна класическа победа с 3:0 срещи Борусия Мьонхенгладбах на "Ред Бул Арена" в сблъсък от 24-тия кръг на Бундеслига. Попаденията отбелязаха Тимо Вернер, Емил Форсберг и Йошко Гуардиол. Аласан Плеа пропусна от дузпа за гостите при резултат 0:0.

В друга среща от немското първенство днес Айнтрахт и Щутгарт завършиха 1:1 в равностоен сблъсък. Себастиан Роде вкара за "орлите", Силаш възстанови паритета. Херта Берлин и Майнц също не се победиха. Джесик Нганкам откри от дузпа за столичния клуб. Людовик Айорк изравни през втората част, за да донесе точката на тима си.