В голов трилър с куп обрати: Борусия Дортмунд надви Унион Берлин (ВИДЕО)

07 октомври 2023, 18:49 часа • 1361 прочитания

Борусия Дортмунд записа ценен домакински успех с 4:2 над Унион Берлин в двубой от седмия кръг на немската Бундеслига. До 10-ата минута на срещата двата отбора си вкараха по едно попадение чрез Никлас Фюлкруг и Робин Госенс. В 31-вата Леонардо Бонучи изведе гостите напред, реализирайки от дузпа.

Фамозен обрат от Борусия

След почивката възпитаниците на Един Терзич осъществиха впечатляващ обрат. В началото на втората част Нико Шлотербек матира съперниковия страж, за да възстанови паритета. 5 минути по-късно Юлиан Брандт се възползва от подаване на Марко Ройс и вкара за 3:2. Точката на спора бе сложена от Юлиан Риерсон в 71-вата минута, който оформи крайния резултат.

Така "жълто-черните" се изкачиха до втората позиция във временното класиране на Бундеслигата със 17 точки на сметката си. Столичани пък не се представят по най-убедителния начин от началото на сезона. Те са на 13-о място едва с 6 пункта в актива си.

ПРЕДИ ДНИ: Кейн и Сане измъкнаха Байерн в дербито с РБ Лайпциг (ВИДЕО)