В 5-голов спектакъл: Нюкасъл разби Челси във Висшата лига (ВИДЕО)

25 ноември 2023, 19:08 часа • 4896 прочитания

Английският гранд Челси претърпя тежка загуба от Нюкасъл с 1:4 като гост в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. "Сините" от Лондон нямаха отговор на играта на "свраките", като завършиха срещата и в намален състав след червен картон на Рийс Джеймс в 73-ата минута.

Челси загуби от Нюкасъл

След 13 минути игра Нюкасъл излезе напред в резултата след гол на Александър Исак. Рахим Стърлинг успя да изравни в средата на първата част. През второто полувреме Нюкасъл отново взе преднина след два гола в рамките на около минута, реализирани от Ласелес и Жоелинтон.

Рийс Джеймс бе изгонен

В 73-ата минута Джеймс бе изгонен с втори жълт картон, а в края на мача Антъни Гордън вкара и четвърти гол за Нюкасъл. В класирането "свраките" са шести в подреждането с 23 пункта, докато Челси остава на десета позиция с 16 точки.

По-рано Манчестър Сити и Ливърпул не успяха да се победят (ВИДЕО) в голямото дерби на Висшата лига.