Юнайтед живна с втора поредна победа

22 март 2014, 21:58 часа • 9098 прочитания

Манчестър Юнайтед отново преживя положителни емоции и може би тежката загуба в дербито с Ливърпул в предишния кръг може да бъде забравена. След като победи и отстрани Олимпиакос в Шампионската лига, сега Юнайтед постигна втори успех тази седмица и спечели с 2:0 при гостуването си на Уест Хем от 31-ия кръг на Висшата лига.

В отсъствието на контузения Робин ван Перси очаквано Уейн Рууни си взе главната роля в атаката на "червените дяволи" и реализира и двете попадения във вратата на "чуковете".

Рууни откри резултата още в 8-ата минута, а всичко бе решено още през първото полувреме след нов негов гол в 33-ата минута.

Манчестър Юнайтед остава на 7-о място, но вече е с 51 точки и изостава само с 3 от 5-ото място, което дава право на участие в Лига Европа, и където в момента е Евертън. Шампионската лига обаче изглежда мираж, тъй като 4-ият Арсенал е далеч напред с 62 точки. Уест Хем заема 14-о място с 31 точки, с 6 над зоната на изпадащите.