Тотнъм прекъсна лошата си серия с разгром над Нюкасъл (ВИДЕО)

10 декември 2023, 21:27 часа • 2236 прочитания

Тотнъм постигна категоричен успех с 4:1 у дома над Нюкасъл в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига. Лондончани контролираха изцяло мача и пропуснаха да запишат още по-изразителна победа, реализирайки два гола във всяко полувреме. Точни за тях бяха Дестини Удоджи, Хюн-Мин Сон и Ричарлисон, който се разписа на два пъти.

Тотнъм е в топ 5

Почетното попадение за „свраките“ вкара Жоелинтон. Така Тотнъм сложи край на серия от пет срещи без победа в английското първенство и събра актив от 30 точки, заемайки петото място в класирането, докато Нюкасъл е на седмата позиция с 26 пункта.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Сити обърна новак, провал за Челси в Ливърпул и разгром в лондонско дерби (ВИДЕО)

Дните до Евро

Сон блести за "шпорите"

През първото полувреме Сон се отчете с две асистенции. В 26-ата минута той намери Удоджи на празна врата, който откри резултата. До почивката кореецът подаде и на Ричарлисон, а бразилският нападател удвои. Гредите на два пъти помогнаха на "черно-белите", но Ричарлисон отново вкара в 60-ата минута, а Сон от дузпа пет минути преди изтичане на редовното време направи преднината на столичани четири попадения.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Убиец на гиганти! След Сити Астън Вила подчини и Арсенал (ВИДЕО)

Спортните рубрики на Спортни новини - Actualno.com вече са онлайн!🤩 ✍️Всяка седмица Ви очакват коментари, анализи,...

Публикувахте от Спортни новини - Actualno.com в Понеделник, 27 ноември 2023 г.