Съдиите отново решават Премиършип, бутат Сити към титлата

05 април 2014, 17:18 часа • 8331 прочитания

Отборът на Манчестър Сити се доближи на една точка от лидера във Висшата лига Ливърпул, след като победи Саутхемптън с 4:1 в първи мач от 33-ия кръг на първенството.

Въпреки убедителния резултат, "гражданите" имаха затруднения на "Етихад" и бяха облагодетелствани от няколко спорни съдийски решения. Още в третата минута Жозе Фонте фаулира Един Джеко в наказателното поле и Яя Туре реализира отсъдената дузпа. В следващите минути "светците" тотално надиграха своя съперник и заслужено изравниха, след като Рики Ламбърт вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Сабалета срещу Джак Корк.

В продължението на първата част Насри направи 2:1 след асистенция на Давид Силва, като испанецът бе в явна засада при изграждането на атаката, но тя не бе отсъдена. Само след две минути Един Джеко вкара трети гол за домакините и на практика реши изхода на двубоя. В 81-та минута резервата Стеван Йоветич оформи крайното 4:1 за Сити. Неприятният момент в двубоя бе контузията на английския национал Джей Родригес, който нарани коляното си и постави под въпрос участието си на Световното първенство в Бразилия.

След този успех възпитаниците на Мануел Пелегрини се доближиха на една точка от лидера Ливърпул, като "гражданите" са с мач по-малко. Саутхемптън е на осма позиция с 48 точки.