След греди и отменен гол: Арсенал завърши първи в групата си (ВИДЕО)

12 декември 2023, 21:44 часа • 2801 прочитания

Арсенал донесе добри спортни новини за почитателите си, макар че не убеди с представянето си в двубоя от последния шести кръг от груповата фаза на Шампионска лига. "Артилеристите" завършиха 1:1 срещу ПСВ при визитата си на „Филипс Стейдиъм“. Еди Нкетия откри резултата в края на първото полувреме, а в началото на втората част Йорбе Вертесен възстанови паритета.

Арсенал е на върха в група B

Така селекцията на Микел Артета официално завърши група B на първо място с 13 точки. Нидерландският отбор от своя страна също продължава напред в надпреварата, тъй като заема втората позиция с 9 пункта.

ОЩЕ: Убиец на гиганти! След Сити Астън Вила подчини и Арсенал (ВИДЕО)

ПСВ пропуска, "топчиите" бележат

Домакините стартираха изключително силно. Те направиха няколко пропуска, а Аарън Рамсдейл блесна с прекрасни намеси. В 29-ата минута Мохамед Елнени шутира от средна дистанция, но топката попадна в десния страничен стълб на вратата, пазена от Валтер Бенитес. 180 секунди преди почивката Рийс Нелсън намери Еди Нкетия, който вкара за 0:1.

Дните до Евро

ПСВ изравни и уцели греда, ВАР отмени гол

Отговорът дойде в началото на второто полувреме, когато Вертесен завърши добра контраатака. В 66-ата минута Исмаел Сайбари нацели греда, а 81-вата Якуб Кивиор отбеляза. ВАР обаче се намеси и отмени попадението заради засада.

Ланс излъга Севиля в края

В другия сблъсък от групата Ланс надви Севиля с 2:1. Във Франция Пържемислав Франковски изведе домакините напред в 63-тата минута от дузпа, а Серхио Рамос изравни отново от 11-метров наказателен удар малко по-късно. В шестата минута от добавеното време Анжело Фулгини се превърна в големия герой за Ланс с победен гол.

190 дни до ЕВРО 2024: „Нагласен“ мач убива мечтите на Нидерландия