След доброто ЕВРО 2024: Турция оцеля срещу Уелс в здрав мач (ВИДЕО)

07 септември 2024, 00:22 часа • 2011 прочитания

Уелс и Турция завършиха 0:0 в първи двубой от Група 4 на Лига "В" от турнира Лига на нациите. Мачът на "Кардиф Сити Стейдиъм" предложи много единоборства, сблъсъци и нарушения. Все пак "драконите" бяха по-активният отбор - най-вече след 60-ата минута, когато заиграха с човек повече заради втори жълт и респективно червен картон на Баръш Алпер Йълмаз.

Турция и Уелс не се победиха

Срещата стартира със заряд, който футболистите демонстрираха най-вече при единоборствата. През първото полувреме удар с глава на Рамзи се размина на сантиметри от целта, а попадение на домакините бе отменено поради тънка засада на Томас и резултатът остана 0:0. След почивката и Хари Уилсън се отчете с пропуск за Уелс.

ОЩЕ: След обрат: Италия подчини Франция насред Париж на старта на Лигата на нациите (ВИДЕО)

В 62-рата минута Йълмаз получи втори жълт картон и остави Турция с десет души на терена. Възпитаниците на Крег Белъми усилено потърсиха гола, но Мерт Гюнок направи важни спасявани и съхрани мрежата си суха. В заключителните минути Бардакчъ и Джонсън не съумяха да материализират добри възможности за своите държави.