Швеция за пореден път разгроми България

10 октомври 2016, 23:40 часа • 3004 прочитания

Българският национален отбор записа поредната си тежка загуба от Швеция - "черната котка" на "лъвовете", която и в този си вид се оказа прекалено голяма летва за възпитаниците на Петър Хубчев.

Подробности от мача Швеция - България вижте в Sportlive.bg

Българите се сгромолясаха с 0:3 в Стокхолм на стадион "Френдс Арена" след изключително нелепо допуснати цели три попадения. В самия край на първото полувреме родните национали се пропукаха и Ола Тойвонен почти от упор разстреля Владислав Стоянов в 39-ата минута.

В 42-ата Ивелин Попов изпусна най-чистото положение в мача и не можа да изравни, а само 120 секунди по-късно Осйар Хилемарк реализира втория гол за "тре кронур". В 55-ата пък Виктор Хингельоф покачи на 3:0 и напълно елиминира интригата в срещата.

Българите така и не реагираха адекватно на получените голове и реално не записаха нито един точен удар. "Лъвовете" остават с 3 точки на 4-то място в класирането на група А, а Швеция вече е със 7 и дели с Франция първата позиция.

По същото време днес "петлите" спечелиха с 1:0 гостуването си на Холандия (4 точки) с гол на Пол Погба.