Шокиращ обрат на "Алианц Арена": Байерн изпуска титлата в Германия! (ВИДЕО)

20 май 2023, 21:25 часа • 2267 прочитания

Действащият шампион на Германия Байерн Мюнхен допусна шокиращ обрат на "Алианц Арена" и загуби домакинството си на РБ Лайпциг с 1:3 в мач от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата. Така баварците изпуснаха инициативата в битката за титлата, давайки шанс на Борусия Дортмунд да ги изпревари в неделя.

След 25 минути игра Серж Гнабри даде аванс на Байерн, възползвайки се от асистенция на Томас Мюлер. През второто полувреме обаче баварците се отпуснаха и допуснаха да бъдат обърнати. В 65-ата минута Конрад Лаймер изравни резултата, а в 76-ата Кристофър Нкунку направи обрата пълен с гол от дузпа.

В 86-ата минута Лайпциг получи нова дузпа, която този път бе реализирана от Доминик Собослай. Байерн допусна петата си загуба от началото на сезона, като тимът остава лидер с 68 точки - с един пункт пред Борусия, който в неделя гостува на Аугсбург. Лайпциг е трети с 63 точки и ще запази позицията и след последния кръг.