Северна Ирландия успя да изненада Украйна в исторически мач

16 юни 2016, 21:02 часа • 1318 прочитания

В една от най-постните продукции на това Европейско първенство, Северна Ирландия се наложи над фаворита Украйна с 2:0 в мач от група C.

Двубоят няма да се запомни с нищо интересно на терена. Украйна така и не успя да намери своето темпо на игра и не показа никаква идея в атака, за да притисне съперника си. Северна Ирландия пък се възползва от своите шансове и записа историческа победа на европейско първенство.

В 49' след изпълнение на фаул Гарет Макоули стреля с глава и изпрати топката във вратата на Андрий Пятов, с което откри резултата. В добавеното време на двубоя пък МакГин удвои преднината и сложи край на срещата.

По време на втората част главният рефер прекрати срещата за няколко минути заради градушката, която се изсипа над стадиона.

Пълният развой на срещата можете да прочетете в SPORTLIVE.BG.