Селтик взе първото за сезона дерби с Рейнджърс, отмениха два гола на домакините (ВИДЕО)

03 септември 2023, 16:30 часа • 1141 прочитания

Селтик спечели първото за сезона дерби на Шотландия срещу Глазгоу Рейнджърс. Двубоят, който се игра на стадион „Айброкс“ завърши при резултат 1:0 за „детелините“. Единственото попадение в срещата падна секунди преди края на първото полувреме и бе дело на Киого Фурухаши.

Рейнджърс има защо да съжаляват

Рейнджърс бе по-добрият тим през първото полувреме и поведе още в самото начало на срещата. Раби Матондо бе изведен зад гърба на защитата на Селтик и прати топката в мрежата на гостите. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 29-ата минута домакините реализираха втори гол чрез Кемар Рууф. Той обаче отново бе отменен, но този път за нарушение на Десерс срещу Лагербиелке.

Селтик е лидер, Рейнджърс са четвърти

След почивката двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол не се стигна и гостите от Селтик взеха победата в "Старата фирма". След успеха си „детелините“ събраха 10 точки след 4 изиграни кръга и оглавяват класирането. Рейнджърс пък на на четвърто място в подреждането с 6 точки в актива си.

ОЩЕ: Работил в Селтик стана част от Ботев Пловдив.