С общ резултат 9:3 Мексико ще играе в Бразилия

20 ноември 2013, 11:34 часа • 10862 прочитания

Още през първата част Пералта направи хеттрик и след 4:2 снощи и 5:1 в първата среща отборът на Мексико отново ще участва на световни финали.

След първата среща бе ясно, че всякакви надежди за Нова Зеландия са само мираж, но все пак се очакваше от тях да се представят по-достойно поне в реванша. Това обаче не се случи, особено след като Пералта разстреля вратата на съперниците си три последователни пъти в 14-та, 29-та и 33-та минута.

Домакините от Нова Зеландия стигнаха до две късни попадения чрез Крис Джеймс и Рори Фалън, но последната дума имаха мексиканците, които в 86-та минута оформиха крайното 4:2 с гол на Карлос Алберто Пеня и общия разгромен резултат 9:3 се класира за 6-ти пореден и общо 15-ти път на световни финали в своята история.