Ромелу Лукаку се развихри при разгром на безгрешната Белгия (ВИДЕО)

19 ноември 2023, 20:58 часа • 3156 прочитания

Белгия завърши квалификационния цикъл за Евро 2024 с разгромна победа над Азербайджан с 5:0 в двубой от група F. Звездата на "червените дяволи" Ромелу Лукаку заблестя под светлината на прожекторите. Таранът отбеляза четири попадения само за 37 минути. Крайния резултат оформи Леандро Тросар в заключителната фаза на мача.

Азербейджан остана с 10 души в 24-тата минута

Гостите останаха с човек по-малко в средата на първата част, което улесни задачата на домакините. Така селекцията на Доменико Тедеско спечели групата си с 20 пункта след 8 срещи, докато Австрия остава на второто място с точка по-малко. Азербайджан пък се намира на четвъртата позиция със 7 пункта.

ОЩЕ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ: Франция наниза 14 гола! Румъния и Нидерландия се класираха за Евро 2024 (ВИДЕО)

Швеция надви Естония

В друг сблъсък от група F загубилата шансове за класиране Швеция надви Естония у дома с 2:0. Виктор Клаесен откри с глава в средата на първото полувреме. Халфът на РБ (Лайпциг) Емил Форсберг удвои аванса на своя тим в 55-ата минута.

Малко по-рано България изпусна Сърбия в Лесковац пред погледа на шефа на УЕФА (подробности четете в линка).