Рома с фалстарт, Аталанта надви Сасуоло в края (ВИДЕО)

20 август 2023, 21:58 часа • 1083 прочитания

Рома започна сезона в Серия А с грешна стъпка. На „Олимпико“ "вълците" завършиха 2:2 срещу Салернитана. Андреа Белоти и Антонио Кандрева блеснаха за своите отбори с по две попадения. В друг мач от първенството Аталанта надви Сасуоло като гост, благодарение на голове в самия край на двубоя.

Белоти откри, Кандрева обърна

Попадение на Белоти в 9-ата минута бе отменено заради засада. Само 8 по-късно обаче нападателят откри резултата, възползвайки се от асистенция на Йоренте. В средата на първото полувреме Кандрева матира Патрисио с мощен шут. Малко след почивката 36-годишният италианец вкара втория си гол в срещата.

В ДРУГ МАЧ ОТ СЕРИЯ А: Лаутаро Мартинес даде летящ старт на Интер в Серия А (ВИДЕО)

Белоти отново бележи

Около четвърт час преди да изтече редовното време Стефан Ел Шаарауи нанесе добър удар, който разтресе напречната греда. Андреа Белоти отново бе под светлината на прожекторите в 82-рата минута, когато засече с глава центриране на новия си съотборник Леандро Паредес - 2:2.

Аталанта с труден успех срещу Сасуоло

Успехът за Аталанта не дойде никак лесно. Чак в 83-тата минута Де Кетелаере се разписа, а в третата от добавеното времe Надир Дзортеа оформи крайното 2:0. В следващия кръг бергамаските гостуват на Фрозиноне, докато Сасуоло има тежка визита на шампиона Наполи.