Ройс с контузия при убедителна победа на Германия

07 юни 2014, 00:18 часа • 13255 прочитания

Германия трепери след контузия на Марко Ройс. Звездата на Борусия (Дортмунд) стана поредният играч, който може да пропусне Световното след проблем в навечерието му. Офанзивният полузащитник напусна принудително контролата на "бундестима" срещу Армения - 6:1. Ройс получи удар в глезена през първото полувреме и тепърва ще стане ясно колко сериозно е положението.

Любопитното е, че всичките голове в този мач паднаха през второто полувреме. В 52-ата минута Андре Шурле откри резултата след центриране на Подолски. Армения успя да изравни след точно изпълнена дузпа от Хенрих Мхитарян в 69-ата минута. На стадиона в Майнц домакините се развихриха и вкараха четири гола за десет минути. В 72-ата Подолски материализира пас на Йозил, а минута по-късно се разписа и Хьоведес. В 76-ата минута Подолски отново блесна с асистенция към Мирослав Клозе. Феноменалният Подолски направи още една асистенция, този път към Гьотце в 82-ата минута, а играчът на Байерн вкара още един гол в 89-ата минута, оформяйки крайния резултат.

Това бе последната проверка на Германия преди началото на световното първенство.