Реал Сосиедад се разправи за 20 минути с Бенфика, Унион удържа Наполи (ВИДЕО)

08 ноември 2023, 21:49 часа • 2868 прочитания

Реал Сосиедад постигна изключително важна победа с 3:1 у дома над Бенфика в двубой от група “D” на Шампионската лига. Баските отбелязаха трите си попадения до 21-вата минута. Точни за тях бяха Микел Мерино, Микел Оярсабал и Андер Баренечеа. Почетния гол за "орлите" реализира Рафа Силва в началото на второто полувреме.

Реал Сосиедад е близо до класиране, Бенфика е на дъното без шансове

Освен това Браис Мендес пропусна дузпа в 29-ата минута, отсъдена за нарушение на Николас Отаменди срещу Оярсабал. Въпреки че не съумя да увеличи преднината си, испанският тим е много близо до класиране в следващия етап. Той оглавява класирането с 10 точки. Бенфика отново разочарова и остава на дъното с 0 пункта в своя актив.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Милан си отмъсти на ПСЖ с обрат и завърза "групата на смъртта" (ВИДЕО)

ВАР, греди и още: Наполи и Унион не се победиха

Наполи и Унион Берлин не се победиха в сблъсък от група "С" на Шампионската лига. На стадион "Диего Марадона" двата отбора си спретнаха интересно равенство 1:1. Матео Политано изведе "партенопеите" напред в 39-ата минута, но Давид Фофана възстанови паритета през втората част, завършвайки страхотна контраатака.

ВАР отмени гол, по една греда за двата отбора

Италианският шампион изтърва няколко изгодни възможности. Пьотр Жилински уцели греда в 23-тата минута. Малко по-късно ВАР отмени гол на Андре-Франк Замбо Ангиса заради фал в нападение. В добавеното време на полувремето дойде и отговорът на немския тим. Шут на Йосип Юранович от пряк свободен удар срещна страничния стълб.

Вратари блестят през втората част

След почивката Фредерик Рьонов и Алекс Мерет демонстрираха своята класа и не допуснаха нови попадения. Така Наполи остава на втората позиция със 7 точки, докато Унион е последен с първия си завоюван пункт в надпреварата.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Категоричен Сити и отмъстителен Атлетико громят в Шампионска лига (ВИДЕО)