Разярен Юнайтед размаза Бетис, Ювентус с минимален успех срещу Фрайбург (ВИДЕО)

10 март 2023, 00:01 часа • 2605 прочитания

Манчестър Юнайтед прегази Реал Бетис на "Олд Трафорд" в първа среща от 1/8-финалите в Лига Европа. Титулярите от резила с Ливърпул започнаха и днес, а Рашфорд откри резултата в 6-ата минута. Айозе Перес изравни, но след почивката на терена имаше само един отбор. Антъни, Бруно Фернандеш и Вегхорст оформиха крайното 4:1.

"Червените дяволи" стартираха много активно. Гол на Вегхорст бе отменено в 4-тата минута заради засадa по-рано на асистиралия Фред. Възпитаниците на Тен Хаг все пак откриха резултата чрез Рашфорд, който отбеляза 26-ото си попадение за сезона. 25-годишният англичанин и нидерландският му съотборник в нападение пропуснаха още няколко страхотни възможности, за да се стигне до 32-рата минута.

ОЩЕ: Нападател на Юнайтед втрещи феновете, поискаха незабавното му изгонване (ВИДЕО И СНИМКА)

С първия си точен удар в двубоя Бетис възстанови равенството. Перес реализира с прецизен диагонален изстрел, а сериозни съмнения останаха за игра с ръка на Хуанми, който подаде на голмайстора. Гостите бяха много близо до пълния обрат след фрапантна грешка на Де Хеа при играта с крака, но гредата спаси манчестърци.

ОЩЕ: Легенда на Ливърпул скъса Юнайтед от подигравки - не спря да повтаря "7" в ефир (ВИДЕО)

През второто полувреме Юнайтед доминираше на терена. В 52-рата минута Антъни изведе тима си отново напред с майсторски шут от границата на наказателното поле. Шест по-късно Фернандеш увеличи аванса на "червените дяволи". Португалецът отбеляза един от малкото си голове с глава, засичайки центриране от корнер. Клаудио Браво правеше изумителни намеси, но остана безпомощен в 82-рата минута, когато Вегхорст оформи крайното 4:1.

Ювентус надигра Фрайбург и записа минимална победа

Ювентус тотално надигра Фрайбург в първия двубой от 1/8-финалите на Лига Европа. Играчите на Алегри могат да съжаляват, че победиха немския си съперник само с 1:0 в Торино. Точен за "старата госпожа" бе Анхел ди Мария в 53-тата минута.

ОЩЕ: Юве вади 40 милиона евро за световен шампион от Атлетико Мадрид

"Бианконерите" наложиха темпото си още от самото начало. Единствено страхотните намеси на Марк Флекен спасиха гостите от по-голям разгром. Влахович, Куадрадо и Бремер опропастиха добри възможности за своя отбор. След почивката Ди Мария откри резултата с глава, възползвайки се от центриране на Костич. В 62-рата минута гол на Фрайбург бе отменен от ВАР. До края на срещата динамика липсваше и нови попадения не паднаха.