ПСЖ прегази Олимпик Марсилия, но Килиан Мбапе се контузи (ВИДЕО)

24 септември 2023, 23:41 часа • 3780 прочитания

Френският шампион Пари Сен Жермен разгроми Олимпик Марсилия с 4:0 като домакин в дербито от шестия кръг на Лига 1. Парижани се наложиха категорично над своя съперник, но и получиха неприятна вест още през първото полувреме, когато Килиан Мбапе бе принудително заменен.

ПСЖ разгроми Олимпик Марсилия

ПСЖ откри резултата още в осмата минута след гол на Ашраф Хакими. В 32-ата минута обаче Мбапе даде знак към скамейката, че не може да продължи игра и иска смяна. На негово място се появи Гонзало Рамош. Пет минути по-късно пък Рандал Коло Муани удвои аванса на парижани.

Мбапе се контузи, смяната му вкара два гола

След почивката именно смяната на Мбапе - Гонзало Рамош, успя да се отчете с две попадения. На този етап не е ясно колко сериозна е контузията на Килиан, но положителното е, че той напусна терена на собствен ход, без необходимост от помощ.

Къде се нарежда ПСЖ в Лига 1 след шест кръга?

В класирането ПСЖ е трети с 11 точки - на два пункта зад лидера Брест. Марсилия заема седмо място с 9 точки. В следващия кръг шампионът на Франция гостува на Клермон, докато Олимпик Марсилия се изправя срещу тима на Монако.