Пропадането за Аякс няма край: 7-голов трилър остави гранда на дъното

22 октомври 2023, 16:54 часа • 2905 прочитания

Един от най-големите европейски грандове Аякс продължава свободното си падане в нидерландската Ередивизи, след като записа четвърта поредна шампионатна загуба. Тимът отстъпи на Утрехт с 3:4 като гост в зрелищен сблъсък от 9-ия кръг на нидерландското елитно първенство.

Аякс в зоната на изпадащите в Нидерландия

През първото полувреме падна само едно попадение, но то "отпуши" срещата за голов спектакъл през втората част. В края на първата част Фламинго изведе Утрехт напред в резултата. Веднага след почивката Ван дер Хоорн вкара за 2:0.

Утрехт обърна Аякс и го изпревари

Аякс обаче стигна до пълен обрат, след като Хлинсон вкара два гола за три минути, а след това Бергвайн вкара от дузпа за 3:2 в 65-ата минута. Малко по-късно Торнстра изравни за Утрехт, а в края на мача Фрауло донесе победата на домакините с четвърти гол.

В класирането Аякс е предпоследен с едва пет точки, като бе изпреварен тъкмо от Утрехт, който вече събира шест пункта. За Аякс не върви добре и в евротурнирите (подробности четете в линка).