Преди Евро 2024: Англия разгроми Босна и Херцеговина за 30 минути (ВИДЕО)

03 юни 2024, 23:38 часа • 2447 прочитания

Англия подчини Босна и Херцеговина с 3:0 на "Сейнт Джемсис Парк" в Нюкасъл в приятелски мач преди старта на Евро 2024. Коул Палмър изведе "трите лъва" напред в 60-ата минута, реализирайки от дузпа. В заключителните моменти на редовното време Трент Александър-Арнолд вкара хубав гол, а Хари Кейн подпечата успеха на своя тим.

Англия създаде положения, но не вкара през първата част

Срещата стартира с очакван домакински натиск. Оли Уоткинс пропиля хубава възможност. Еберичи Езе тормозеше противниковата отбрана и ѝ създаваше доста проблеми. Никола Васил се отчете с няколко добри спасявания. В края на полувремето крилото на Уест Хям Джаред Боуен пропусна да открие резултата.

ОЩЕ: "Пас към миналото": Последният българин, наказал Англия

Дните до Евро

Два гола след почивката донесоха успеха за "трите лъва"

След почивката възпитаниците на Гарет Саутгейт демонстрираха друго лице и значително вдигнаха темпото. Техният натиск се материализира в 60-ата минута, когато Палмър реализира от дузпа, отсъдена заради задържане срещу Езри Конса от Бенямин Тахирович. В заключителните моменти Грилийш асистира на Александър-Арнолд, който с хубав изстрел удвои аванса на "трите лъва". Малко по-късно Хари Кейн вкара за крайното 3:0.

Хърватия победи категорично Северна Македония

Малко по-рано в друга контрола Хърватия разгроми Северна Македония с 3:0 като домакин в Риека. Ловро Майер отбеляза две попадения през първата част. След почивката появилият се като резерва Марио Пашалич оформи класиката.

ДНИТЕ ДО ЕВРО 2024: Група C - Фаворит, аутсайдер и два непредвидими динамита