Пред Георги Кабаков: Бензема блести и греши за Ал Итихад (ВИДЕО)

20 октомври 2023, 22:08 часа • 3489 прочитания

Актуалният шампион на Саудитска Арабия Ал Итихад завърши наравно 1:1 при гостуването си на солидния отбор на Ал Таавун в дербито от десетия кръг на местното първенство. Двубоят бе ръководен от българския рефер Георги Кабаков и традиционните му помощници - Диян Вълков Мартин Маргаритов. Звездата на "тигрите" Карим Бензема имаше основна роля в сблъсъка. Французинът първо отбеляза с глава, а минути по-късно си заби автогол.

Ал Итихад е в топ 3

С хикса Ал Таавун събра 23 точки и се намира на втората позиция в таблицата, докато Ал Итихад е на третото място с 20 пункта. Гостите от Ал Итихад бяха по-активни в началото и натискът им се ознаменува с попадение в 22-рата минута. Коронадо намери Бензема на добра позиция в наказателното поле, а бившият таран на Реал Мадрид прониза съперниковия страж за 1:0.

ОЩЕ: 281 дни до Париж 2024: Христо Марков - българският цар в Царицата на спортовете

Бензема си отбеляза автогол пред погледа на Георги Кабаков

Само 4 минути по-късно французинът имаше нещастието да прати топката в собствената си врата при изпълнение на корнер. До последния съдийски сигнал атакуващият състезател на домакините Муса Бароу нацели по една греда в двете полувремена.