ПАОК продължава напред в Лигата на конференциите, Десподов имаше заслуга

09 ноември 2023, 22:21 часа • 4110 прочитания

ПАОК продължава към следващия етап на Лигата на конференциите. Макар че "черно-белите" загубиха първи точки в надпреварата, завършвайки наравно 2:2 у дома срещу Абърдийн, постигнаха основната си цел. Българският национал Кирил Десподов бе титуляр и се отчете с асистенция за първия гол на своя тим.

Десподов игра 82 минути и направи асистенция

На стадион "Тумба" в Солун домакините изоставаха в 14-ата минута, тъй като Дук откри. Малко по-късно Тайсон се възползва от пас на Десподов и възстанови паритета. В 67-ата минута Мбвама Самата осъществи пълен обрат за "двуглавите орли". Отговорът бе мигновен. Джейм МакГрат върна хикса на таблото. Бившият футболист на Лудогорец напусна терена в 82-рата минута, бивайки заменен от Андрия Живкович.

МИНАЛИЯТ МАЧ МЕЖДУ ДВАТА ОТБОРА: Десподов вкара с първото си докосване и зададе тон за фамозен обрат на ПАОК (ВИДЕО)

Айнтрахт и ПАОК продължават напред

В другия сблъсък от групата палачът на Левски - Айнтрахт Франкфурт постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на ХИК Хелзинки. Единственото попадение в срещата реализира Фарес Шайби в 30-ата минута. Така "орлите" и ПАОК заемат първите места, съответно с 10 и 9 точки. Те са недостижими и се класират напред, защото третият Абърдийн е с два пункта.