Огромен срам за Байерн, Айнтрахт прегази баварците (ВИДЕО)

09 декември 2023, 18:37 часа • 4296 прочитания

Германският хегемон Байерн Мюнхен преживя огромен срам в предпоследния си мач за годината в Бундеслигата. Баварците бяха буквално прегазени с 5:1 от Айнтрахт Франкфурт в среща от 13-ия кръг на местното първенство.

Айнтрахт демонстрира страхотен футбол

Домакините от Франкфурт започнаха вихрено срещата като още до 36-ата минута водеха с 3:0. Попаденията за Айнтрахт реализираха Мармуш, Ебимбе и Ларсон. Байерн опита да отговори и върна едно попадение малко преди края на редовното време на първата част чрез Йозуа Кимих.

Байерн не успя да се противопостави

След почивката Айнтрахт продължи да диктува събитията на терена и реализира още две попадения. Те бяха дело на Кнауф и Ебимбе, който вкара втория си гол в срещата. До края на мача повече голове не паднаха и домакините от Франкфурт се поздравиха с успеха.

All over.

Posted by FC Bayern München on Saturday, December 9, 2023

След поражението Байерн остава на второ място във временното класиране в Бундеслигата с 32 точки – на 3 от лидера Байер Леверкузен, който утре среща Щутгарт. Именно „швабите“ са на трета позиция с 30 пункта. Айнтрахт Франкфурт пък са седми с 21.