Официално: Интер триумфира в Серия А по най-сладкия начин - победа над Милан (ВИДЕО)

22 април 2024, 23:43 часа • 2227 прочитания

Интер официално си гарантира титлата в Серия А! "Нерадзурите" триумфираха по най-сладкия начин - победа над градския съперник Милан. В двубой от 33-тия кръг на Калчото отборът на Симоне Индзаги постигна ценния успех с 2:1. В 18-ата минута Франческо Ачерби откри, а в началото на втората част Маркюс Тюрам удвои аванса на своя тим. В заключителната фаза на срещата Фикайо Томори вкара, за да оформи крайния резултат.

Три червени картона в добавеното време на Милан-Интер

В добавеното време на дербито Тео Ернандес и Дензъл Дъмфрис влязоха във физическа саморазправа и получиха директни червени картони. Малко по-късно Давиде Калабрия удари съперник без топка и също бе изгонен. Така Интер събра 86 точки - 17 пред "росонерите". При оставащи 5 срещи възпитаниците на Стефано Пиоли няма как дори математически да стопят разликата. Ювентус заема третата позиция с 64 пункта, а топ 4 се допълва от Болоня.

ОЩЕ: Носител на "Златната топка" поема тим от Серия А

Болоня удари Рома

В друг сблъсък по-рано тазгодишната сензация в италианското първенство Болоня удари Рома с 3:1 и направи важна стъпка към гарантиране на класиране в топ 4. "Хрътките" вече имат 62 точки - 7 пред "вълците", които са преки съперници. Тимът на Даниеле Де Роси обаче е и с мач по-малко.

Как се разви срещата?

На "Стадио Олимпико" възпитаниците на Тиаго Мота поведоха с две попадение през първото полувреме. Усама Ел Азузи и Джошуа Зиркзе се разписаха по веднъж. В 56-ата минута появлият се малко по-рано Сердар Азмун намали изоставането на домакините. До края Алексис Салемакерс оформи крайния резултат.

ОЩЕ: Ливърпул и Милан са аут от Лига Европа, Леверкузен мечтае за требъл (ВИДЕО)