Ново голово шоу на Ливърпул, Тонев не игра за Вила

23 февруари 2014, 17:45 часа • 10698 прочитания

Отборът на Ливърпул продължи с добрата си форма във Висшата лига от началото на година и победи Суонзи с 4:3, за да се доближи на четири точки от лидера Челси.

Двубоят на "Анфийлд" започна отлично за домакините, като още в третата минута Даниел Стъридж откри резултата, а в 21-та Джордан Хендерсън удвои. "Лебедите" обаче не се предадоха и изравниха с два гол в рамите на четири минути, дело на Джонджо Шелви и Вилфред Бони. Мърсисайдци все пак се оттеглиха с преднина на почивката, след като Стъридж вкара втория си гол в мача в 36-та минута.

В началото на второто полувреме Мартин Шкъртел задържа Бони в наказателното поле и холандският нападател реализира отсъдената дузпа. "Червените" обаче имаха последната дума и Хендерсън оформи крайното 4:3 в 74-та минута. С този успех Ливърпул се доближи на четири точки от лидера Челси, докато Суонзи остава на 12-та позиция с 28 точки.

4:3  Джордан Хендерсън (74)

ЛИВЪРПУЛ:  Миньоле, Агер (Туре - 63'), Шкъртел, Фланаган, Джонсън, Хендерсън, Джерард, Коутиньо, Стърлинг (Алън - 58'), Суарес, Стъридж (Моузес - 79')
МЕНИДЖЪР: Брендън Роджърс

СУОНЗИ:  Ворм, Чико, Уилямс, Тейлър, Ранхел, де Гузман (Ернандес - 73'), Бритън, Дайър (Нгог - 78'), Раутлиж, Шелви (Каняс - 46'), Бони
МЕНИДЖЪР: Гари Монк

Жълти картони: Шкъртел (Л)

Главен съдия: Майк Джоунс

В другия следобеден мач Нюкасъл победи Астън Вила с гол на Лоик Реми в 93-та минута. Българският национал Александър Тонев остана на резервната скамейка през всички 90 минути.