Наполи се разправи с опашкар за 45 минути и изглежда недостижим на върха

05 февруари 2023, 15:39 часа • 804 прочитания

Италианският футболен гранд Наполи победи тима на Специя с класическото 0:3 като гост в мач от 21-ия кръг на Серия А. Неаполитанци успяха да се разправят със своя съперник през второто полувреме, когато отбелязаха и трите си попадения в мача.

Първата част не бе белязана от попадения, но пък за сметка на това второто полувреме започна ударно за гостите. "Малките магаренца" получиха дузпа, а зад бялата точка застана Хвича Кварацхелия, който успя да прати топката в мрежата на Специя.

В средата на полувремето голмайсторът на тима Виктор Осимен успя да даде спокойствие на отбора, удвоявайки преднината. Само пет минути по-късно отново Осимен успя да се разпише във вратата на Специя, а с това бе оформен и крайният резултат в срещата.

В класирането Наполи е лидер с 56 точки и вече има аванс от 16 точки пред втория Интер, който по-късно днес се изправя срещу Милан. Специя пък продължава да се бори за оцеляването си, като тимът заема 17-о място и има 18 точки - с пет над 18-ия Верона.