На холандска земя: Италия пречупи Нидерландия за бронз в Лигата на нациите (ВИДЕО)

18 юни 2023, 18:21 часа • 1218 прочитания

Действащият шампион на Европа Италия успя да победи Нидерландия с 3:2 като гост в малкия финал в третото издание на турнира Лига на нациите. Двата тима си спретнаха зрелищен спектакъл на стадион "Де Гролс Весте" в нидерландския град Енсхеде, но бронзът в крайна сметка бе заслужен от "Скуадра Адзура".

Италия започна силно срещата, като поведе с два гола още до 20-ата минута. Първо Федерико Димарко отбеляза попадение в шестата минута, а 14 минути по-късно Федерико Киеза удвои. Нидерландия все пак показа реакция и върна един гол чрез Стивън Бергвайн в средата на второто полувреме.

Италия

В 72-ата минута обаче Федерико Киеза отбеляза трети гол за Италия, за да даде спокойствие на гостуващия тим. В 89-ата минута Жоржиньо Вайналдум успя да направи резултата 2:3, но силите на "лалетата" не стигнаха за изравняване на резултата.

Големият сблъсък в Лигата на нациите обаче е тази вечер от 21:45 часа българско време, когато Хърватия и Испания ще излязат един срещу друг в спор за трофея.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате