Мощен Дортмунд наказа грешката на Байерн и оглави Бундеслигата (ВИДЕО)

22 април 2023, 21:21 часа • 2433 прочитания

Немският гранд Борусия Дортмунд разгроми Айнтрахт Франкфурт с 4:0 като домакин в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" се възползваха от загубата на Байерн Мюнхен и спечелиха трите точки, които ги изкачиха на върха в класирането - пет мача преди края на сезона.

Джуд Белингам откри резултата на "Сигнал Идуна Парк" след гол в 19-ата минута, дошъл след асистенция на Юлиан Брандт. Пет минути по-късно Дониел Мален удвои аванса на домакините, след като оползотвори асистенция на Карим Адейеми.

В края на първото полувреме се разписа и Матс Хумелс, който покачи на 3:0. След почивката Борусия отбеляза още един гол, който отново бе на сметката на Мален, а асистенцията пак дойде от крака на Адейеми. До края Дортмунд запази резултата и спечели срещата.

С победата Борусия излезе на първото място с 60 точки - с пункт повече от втория Байерн Мюнхен. До края на сезона "жълто-черните" имат последователни мачове срещу Бохум, Волфсбург, Борусия Мьонхенгладбах, Аугсбург и Майнц.