Лудогорец преодоля Динамо (Брест) и се класира за групите на Лига Европа

01 октомври 2020, 22:58 часа • 4160 прочитания

Българският шампион Лудогорец се класира за груповата фаза на Лига Европа! "Орлите" победиха Динамо (Брест) с 0:2 като гост в плейофната фаза на турнира и си осигуриха място в групите на втория по големина европейски клубен турнир.

Две резерви донесоха ценния успех на "орлите" в заключителните минути от двубоя. В 73-ата минута Елвис Ману изведе отбора си напред в резултата, а шест минути по-късно отново той асистира за другата резерва Игинио, който затвърди победата на отбора.

Разградчани не показаха убедителна игра на терена, особено през първата част, когато Динамо диктуваше събитията на терена. В началото на втората част Клаудиу Кешеру пропиля добро положение пред вратата на домакините, а в 70-ата минута "орлите" имаха голяма доза късмет, след като Динамо изпусна изключителен шанс пред тяхната врата.